Jouw complete Curly Girl routine van wasdag tot opfrisdag, met de Tahe Magic Rizos producten
Krullen wassen is één ding. Maar weten wat je wanneer gebruikt, in welke volgorde en hoeveel, dat is waar veel vrouwen vastlopen. In deze blog neem ik je stap voor stap mee door een complete Curly Girl routine met de Tahe Magic Rizos CG-producten. Van de eerste keer dat je je haar reset met de final wash, tot de dagen dat je je krullen opfrist zonder te wassen. Want een goede Curly Girl routine bestaat niet alleen uit de wassen en verzorgen. Ook hoe je het daarna styled en droogt bepaalt hoe lang je krullen er goed uitzien.
Heb je de de producten uit pakket 1 aangeschaft? Dan heb je alles al in huis en kun je meteen beginnen. Heb je nog niet alle producten, of moet je nog beginnen? Onderaan deze blog vind je de link naar pakket 1 en naar alle losse Tahe producten.
Stap 1: De reset, jouw frisse start met de final wash
De allereerste keer dat je met de Curly Girl methode begint, gebruik je de final wash. Dit doe je maar één keer, tenzij je daarna weer producten hebt gebruikt met sulfaten, parabenen of siliconen, of na het verven.
Maak je haar goed nat en masseer de final wash in op je hoofdhuid en daarna zachtjes in je lengte en punten. Neem hier even de tijd voor, want je wil dat alle opgehoopte resten van oude producten echt worden losgeweekt. Spoel daarna heel grondig uit. Na de final wash ga je direct door naar stap 2, de low poo.
Stap 2: Wassen met de low poo shampoo
Na de final wash, en bij elke wasbeurt daarna, gebruik je de low poo. Deze sulfaatvrije shampoo reinigt je haar mild maar effectief zonder het uit te drogen.
Breng een ruime hoeveelheid aan op nat haar en masseer twee minuten zachtjes in met ronddraaiende bewegingen op de hoofdhuid en vandaaruit langzaam en zachtjes tot in de lengte en punten. Spoel daarna grondig uit. Gebruik je in plaats van de shampoo liever een coditioner met reinigende werking? Dan is de co wash misschien iets voor jou: Tahe Co Wash – conditioner met reinigende werking
Stap 3: Verzorgen met het 3 in 1 masker
Na het wassen heeft je haar altijd een masker of conditioner nodig. Niet alleen om te verzorgen, maar ook omdat shampooresten tussen de schubbenlagen van je haar blijven steken. Bij krullend haar is dit extra belangrijk. Waarom dat precies zo werkt en wat je eraan doet? Dat leg ik uit in een aparte blog. Lees hem hier: [link naar blog over het 3 in 1 masker]
Het 3 in 1 masker voegt vocht én proteïne toe en je kunt het op drie manieren gebruiken.
- Als conditioner: breng je het aan op de lengtes en punten, laat je het een paar minuten inwerken en spoel je het grondig uit.
- Als masker: laat je het dertig minuten inwerken onder een plastic mutsje voor maximale voeding en herstel.
- Als leave in: breng een kleine hoeveelheid aan in de punten. Dit kan in zowel nat als droog haar, ideaal voor poreus haar of pluizige punten.
Stap 4: De krulactivator aanbrengen
Nu je haar schoon en verzorgd is, is het tijd om je krul aan te zetten. Dep je haar eerst zachtjes droog met de microvezel handdoek waardoor je het overtollige water er voorzichtig uit drukt. Nooit wrijven, want dat verstoort je krulpatroon en geeft pluis.
Breng daarna de krulactivator aan op handdoekdroog haar en verdeel hem met de curly girl borstel, gelijkmatig van wortel tot punt. De activator is geen stylingsgel maar een professionele krulactivator die de natuurlijke vorm van de krul ondersteunt én versterkt. Hij hydrateert en defineert waardoor je krullen beter in model blijven zitten en minder sterk reageren op vocht.
Stap 5: Stylen met custardgel en/of mousse
Nu komt de stap waar je krul echt vorm krijgt. Na de krul activator breng je de custardgel aan van je aanzet tot aan je punten. Gebruik de CG borstel om de gel gelijkmatig te verdelen en je krul te bundelen zonder hem te verstoren. De borstel maakt echt het verschil hier. Kijk waar je volume wilt, de borstel doet de rest.
Wil je extra volume, cast en stevigheid? Föhn je haar dan een klein beetje droog (ongeveer 20%, dus maar een paar minuten) en voeg dan de mousse toe. Knijp de mousse zacht in je krullen, je kunt het met een microvezel handdoek nog extra diep in je haar knijpen, daarna ga je verder met drogen met de diffuser.
Je haar zal nu een cast vormen, een harde laag die je krullen beschermt terwijl ze drogen. Dat is precies de bedoeling.
Stap 6: De cast breken met het serum
Zodra je haar volledig droog is, is het tijd om de cast te breken. Buig voorover, schud je haar losjes bij de hoofdhuid heen en weer zodat het volume krijgt en de aanzet wat losser wordt. Kom rustig overeind en doe een kleine hoeveelheid serum in je handpalmen. Verdeel het zacht door je lengtes en punten. Het serum verzacht de cast, geeft glans en sluit de punten af. Je krullen worden zacht, beweeglijk en glanzend.
Dit is jouw wasdag routine. Zes stappen, een kloppend systeem en krullen die er de rest van de dag goed uitzien.
De tussendagen: zo fris je je krullen op
Een goede Curly Girl routine stopt niet na de wasdag. Juist wat je op dag twee en dag drie doet bepaalt hoe lang je haar er goed uitziet. In pakket 1 heb je alles wat je nodig hebt voor een goede refresh.
Optie 1: Een snelle opfrisbeurt met de refreshing spray
Bevochtig je haar eerst licht met de vernevelaar. Niet doorweekt, maar net genoeg zodat je producten kunnen werken. Spray daarna de refreshing spray gelijkmatig door je lengtes, knijp je krullen voorzichtig in model en droog ze na met een diffuser op lage stand. Je ziet je krullen letterlijk weer opveren.
Wil je iets meer definitie? Voeg dan een kleine hoeveelheid krulactivator of custardgel toe voor je droogt.
Optie 2: Extra volume met het serum
Op dagen dat je haar wat plat zit maar verder wel goed is, pak je het serum. Buig voorover, schud je haar losjes bij de hoofdhuid heen en weer voor volume. Kom overeind en verdeel een kleine hoeveelheid serum door je lengtes en punten. Dit geeft je haar weer beweging en glans zonder dat je de hele routine opnieuw hoeft te doen.
Een laatste tip
Elke krul is anders en elke routine vraagt een beetje tijd om te ontdekken wat voor jouw haar werkt. Misschien gebruik je meer custardgel dan mousse, of misschien werkt de refreshing spray bij jou beter op droog haar dan op vochtig haar. Experimenteer gerust en vertrouw op wat je haar je vertelt.
Twijfel je ergens over of wil je weten of je op de goede weg zit? Stuur me een berichtje. Ik kijk graag met je mee en geef je eerlijk advies over wat bij jouw haar past.
Klaar om te starten? Je vindt pakket 1 in de webshop van Be Uniek.
Inhoud: final wash, low poo, 3 in 1 masker, krulactivator, custardgel, mousse, serum, refreshing spray, CG microvezel handdoek, CG borstel en vernevelaar. Bekijk pakket 1 in de webshop
Liever zelf samenstellen? Dit zijn alle losse Tahe Magic Rizos Curly Girl producten
- Tahe Final Wash 50ml
- Tahe Low poo shampoo
- Tahe Co Wash – conditioner met reinigende werking
- Tahe Nourishing mask
- Tahe 3 in 1 masker
- Tahe Krul activator
- Tahe Custard gel/créme
- Tahe Mousse
- Tahe Serum
- Tahe Refreshing